GENERATION WOMEN TALK

Zahájit opravdu otevřený rozhovor může být někdy náročné, obzvláště v případech, kdy se jedná o emoce, obecná tabu či choulostivé záležitosti. Komunikace nás spojuje, ale kolikrát nevíme, jak správně začít. Někdy se stydíme nebo těžko hledáme správná slova a jindy se zdá, že nám lidé z jiné generace nerozumí.

TAMPAX proto pozval do své talk-show Alici a Little Kao, protože stejně jako ony věříme, že menstruace by neměla být tabu a že by měla být zbavena všech nepravdivých mýtů. V talk-show proto otevřeně diskutují a sdílí své zkušenosti. Bez cenzury. Bez předsudků. Bez studu. Každá svým pohledem.

1. & 2. DÍL NAŠÍ SHOW

Dříve a dnes (1. díl)

Každá generace zažívá své vlastní unikátní momenty. Jsou věci, které se mění a naopak jsou věci, které zůstávají, jen se na ně díváme dnes trochu jinak. Co všechno se změnilo za poslední dekády a v čem jsem se dokázali posunout? A existují tu stále nějaká tabu?

Cestování (2. díl)

Před více jak třiceti lety jsme se zbavili ostnatých drátů na našich hranicích. Otevřeli jsme se světu sami začali svobodně cestovat. Jak jsme cestovali tenkrát a jak dnes? Na co všechno je potřeba dnes myslet a co nesmí chybět v žádném zavazadle či batohu?

3. & 4. DÍL NAŠÍ SHOW

Sport (3. díl)

Sport by měl mít v životě každého z nás své místo. Prospívá nejen našemu tělu, ale hlavně psychice. Někdo se díky němu zbavuje stresu a jiný třeba bolesti. V jednom se ale shodneme všichni - sport nás musí především bavit. A jaký sport baví a naplňuje Kao a Alici? To se dozvíte ve třetí epizodě.

Tipy a triky (4. díl)

Tipy a triky - to je název čtvrté a poslední epizody, ve které Kao a Alice nechávají jedna druhou nahlédnout pod pokličku života žen jiné generace.
Jaké recepty se dědí v jejich rodinách? Mají nějaké zvyky a co najdete v jejich diářích? O to všechno se s vámi podělí.

BONUSOVÝ DÍL

5. Bonusový díl

Naše talk-show našla odezvu u řady dívek a žen. Jsme rádi, že se do konverzace zapojily další osobnosti, a proto jsme se rozhodli zeptat se na některé dotazy z předchozích pořadů i jich. Na odpovědi a tipy od Mariany Prachařové, Helluno či Lucky Minářové se můžete podívat v tomto bonusovém videu.

POSLECHNĚTE SI TAKÉ PODCASTY

The Healthy Tapes - Self care, ženské dny & PMS

Kolik času týdně věnujete selfcare? A kolik času jí věnujete denně? V nejnovější epizodě The Heatlhy Tapes se s vámi Lucka Minářová podělí o důležitosti času, který věnujete jen sobě. Dozvíte se desítky tipů, jak zvládnout období PMS a menstruace, od doporučených potravin, věcí, kterým se určitě vyhýbat, přes sportování během menstruace až po výživu, bylinky a mnohem víc!

Sarkastický kafe #29 Proč je to takové tabu?

I v dnešní době ještě existují témata, která jsou považována za tabu. Jedním z nich je i menstruace. Právě tohle téma si vzaly na paškál Helluno s Marianou, které si vyprávějí vtipné a zajímavé historky, které mají jedno společné – točí se okolo menstruace.

INFORMACE PRO SPOTŘEBITELE

Tampony vyměňujte pravidelně každých 4-8 hodin. Nikdy nepoužívejte jeden tampon déle než 8 hodin. Používejte tampon s nejnižší absorpční schopností, který vyhovuje síle vaší menstruace. Používání tamponů je spojováno se zřídkavou, ale velmi vážnou chorobou, která se nazývá syndrom toxického šoku (STŠ). Popis STŠ a další informace naleznete na:

https://www.tampax.eu/info/